SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Wniebowstąpienie Pańskie - 13 maja 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z czytanką.

2. Trwa szczególny czas modlitwy w intencji maturzystów. Przy relikwiach bł. Augusta Czartoryskiego, patrona zdających egzaminy, znajduje się księga, do której można wpisać się i dołączyć do grupy modlących się w tej intencji.

3. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. W sobotę w wigilię uroczystości przeżyjemy czuwanie i wieczór uwielbienia. Poprowadzi go wspólnota Ziemia Piękna wspólnie z franciszkańską Akademią Wiary. Rozpoczęcie o godz. 19.00. W programie: uwielbienie Jezusa Chrystus w Najświętszym Sakramencie, konferencja oraz modlitwa wstawiennicza. Czuwanie zakończymy Eucharystią około godz. 22.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek 21 maja o godzinie 19.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie ze sztuką. Spotkania będzie pod nazwą: Madonny pięknieją, a poświęcone będzie rezultatom najnowszych prac konserwatorskich przy niektórych wizerunkach Matki Bożej w naszej Archidiecezji. Spotkanie poprowadzi pani dr Marta Trojanowska z Towarzystwa Miłośników sztuki Sakralnej.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci na wyjazd wakacyjny do Czarnieckiej Góry w terminie: 18 - 27 lipca br. Koszt: 700 zł. Karty uczestnika do odebrania w zakrystii.

6. W dalszym ciągu prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

7. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Wiktorię Kuczkowską i śp. Eugenię Szeremeta. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

12 Maj 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

26 maja 2018 r., Sobota
Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
Kolor szat: zielony
Rok B, II
VII Tydzień zwykły

1. czytanie: Jk 5, 13-20 Namaszczenie chorych

Psalm: Ps 141, 1-2. 3 i 8 (R.: por. 2a) Moja modlitwa jest jak dym kadzidła

Aklamacja: por. Mt 11, 25

Ewangelia: Mk 10, 13-16 Jezus błogosławi dzieci

1. czytanie

Jk 5, 13-20 Namaszczenie chorych

Najmilsi:
Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała plon.
Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i przesłoni liczne grzechy.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 141, 1-2. 3 i 8 (R.: por. 2a)

Moja modlitwa jest jak dym kadzidła

Do Ciebie wołam, Panie, pośpiesz mi z pomocą, *
usłysz mój głos, gdy wołam do Ciebie.
Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak kadzidło, *
a podniesione moje ręce, jak ofiara wieczorna.

Moja modlitwa jest jak dym kadzidła

Postaw, Panie, straż przy moich ustach *
i wartę przy bramie warg moich.
Do Ciebie bowiem, Panie, zwracam moje oczy, *
do Ciebie się uciekam, nie gub mojej duszy.

Moja modlitwa jest jak dym kadzidła

Aklamacja

por. Mt 11, 25

Alleluja, alleluja, alleluja

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mk 10, 13-16 Jezus błogosławi dzieci

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.
A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”.
I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

Oto słowo Pańskie