SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Wniebowstąpienie Pańskie - 13 maja 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z czytanką.

2. Trwa szczególny czas modlitwy w intencji maturzystów. Przy relikwiach bł. Augusta Czartoryskiego, patrona zdających egzaminy, znajduje się księga, do której można wpisać się i dołączyć do grupy modlących się w tej intencji.

3. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. W sobotę w wigilię uroczystości przeżyjemy czuwanie i wieczór uwielbienia. Poprowadzi go wspólnota Ziemia Piękna wspólnie z franciszkańską Akademią Wiary. Rozpoczęcie o godz. 19.00. W programie: uwielbienie Jezusa Chrystus w Najświętszym Sakramencie, konferencja oraz modlitwa wstawiennicza. Czuwanie zakończymy Eucharystią około godz. 22.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek 21 maja o godzinie 19.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie ze sztuką. Spotkania będzie pod nazwą: Madonny pięknieją, a poświęcone będzie rezultatom najnowszych prac konserwatorskich przy niektórych wizerunkach Matki Bożej w naszej Archidiecezji. Spotkanie poprowadzi pani dr Marta Trojanowska z Towarzystwa Miłośników sztuki Sakralnej.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci na wyjazd wakacyjny do Czarnieckiej Góry w terminie: 18 - 27 lipca br. Koszt: 700 zł. Karty uczestnika do odebrania w zakrystii.

6. W dalszym ciągu prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

7. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Wiktorię Kuczkowską i śp. Eugenię Szeremeta. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

12 Maj 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

20 września 2018 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówAndrzeja Kim Taegon, prezbitera,Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
Kolor szat: zielony
Rok B, II
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Kor 15, 1-11 Świadectwo Pawła o zmartwychwstaniu Chrystusa

Psalm: Ps 118, 1-2. 16-17. 28-29 Dziękujcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Kor 15, 1-11 Świadectwo Pawła o zmartwychwstaniu Chrystusa

Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem. Chyba żebyście uwierzyli na próżno.
Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł za nasze grzechy zgodnie z Pismem, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia zgodnie z Pismem; i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim Apostołom. W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi.
Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną.
Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wyście uwierzyli.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 118, 1-2. 16-17. 28-29

Dziękujcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
Niech dom Izraela głosi:
„Jego łaska na wieki”.

Dziękujcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Prawica Pańska wzniesiona wysoko,
prawica Pańska moc okazała.
Nie umrę, ale żył będę
i głosił dzieła Pana.

Dziękujcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Jesteś moim Bogiem, chcę Ci podziękować,
Boże mój, pragnę Cię wielbić.
Wysławiajcie Pana, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.

Dziękujcie Panu, bo nasz Pan jest dobry

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie