SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj duszpasterstwo niewidomych zaprasza na Mszę św. o godz. 15.00 do kościoła Świętej Trójcy w Przemyślu.

2. Kolejne spotkanie ze sztuką religijną odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia. Tym razem poświęcone będzie Ikonografii Matki Bożej i będzie nosić tytuł: Niepokalane Poczęcie Maryi w europejskiej i polskiej sztuce sakralnej. Przygotowała je pani dr Marta Trojanowska z Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej. Serdecznie zapraszamy do sali św. Cecylii 15 stycznia o godzinie 19.00.

3. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Spotkanie będzie dotyczyło strojów komunijnych dzieci.

4. W piątek imieniny obchodzi ks. Mariusz Bąk. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie.

5. Róże Różańcowe naszej parafii zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w każdą sobotę o godz. 17.20.

6. W sobotę kończymy kolędę. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w czasie wyznaczonym, a chciałby wizyty kapłana w domu prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dniem wizyty dodatkowej będzie czwartek, 25 stycznia.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza Św. dla osób niepełnosprawnych.

8. W poniedziałek 22 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne posiedzenie Rady Parafialnej. W programie: zatwierdzenie nowego Statutu Rady Parafialnej, zaprzysiężenie nowych członków, omówienie programu misji parafialnych oraz sprawy bieżące.

9. Na stronie internetowej parafii w zakładce posługa kapłanów znajduje się grafik tygodniowy posługi kapłanów w naszej świątyni. Funkcjonuje on już od miesiąca i nie będzie zmieniany bez ważnych przyczyn. Może być przydatny szczególnie w doborze spowiednika czy nawet kierownika duchowego. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii.

10. Małe Oratorium Dominik zaprasza dzieci na zimowisko pt. Zimowa przygoda z Księdzem Bosko: w dniach: od 5 do 9 lutego (jest to II tydzień ferii). W programie: gry, zabawy, tańce integracyjne i inne atrakcje. Koszt udziału wynosi 40 zł. Karty uczestnika można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

11. Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej zaprasza młodych na zimową edycję warsztatów muzycznych, które odbędą się w Przemyślu w dniach 30 stycznia – 4 lutego 2018 roku. Podczas zajęć przygotujemy repertuar pieśni na Spotkanie Młodych w Radymnie i kolejną część muzycznej opowieści o bohaterskiej Rodzinie Ulmów, w ramach przygotowań do beatyfikacji Męczenników z Markowej. Dokładne informacje na plakatach i na stronie internetowej przemyska.pl;

12. W niedzielę, 21 stycznia 2018 roku, o godz. 13.30, w Kościele Ojców Reformatów zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy młodych zainteresowanych wyjazdem do Panamy na ŚDM (22-27 stycznia 2019). Po Mszy św. odbędzie się spotkanie logistyczne w kierunku Panamy.

13. Przemyskich studentów zapraszamy do kościoła Ojców Reformatów, gdzie w niedzielę, 28 stycznia 2018 o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza św. (z obrzędem pobłogosławienia indeksów) w intencji o Boże błogosławieństwo na czas zimowej sesji egzaminacyjnej. Przyjdź z indeksem na Mszę św. – z Panem Bogiem będzie ci łatwiej.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Julię Szpilczak i śp. Kazimierę Sękowską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

12 Styczeń 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie